جستجو

امکانات کاربری

نام کاربری

کلمه عبور

به خاطر آوردن

عضویت - فراموشی کلمه عبور

زنبورداری

دامداری

سایر

خوراک اسب آبستن وشیرده

تاریخ: 26 آذر 1397 | طبقه بندی: فروشگاه آنلاین خوراک اسب > خوراک اسب آبستن وشیرده

خوراک اسب آبستن وشیرده

خوراک مادیان آبستن و شیرده

خوراک مادیان آبستن و شیرده (Pregnancy and Lactating)

از تولیدمثل مادیان تا از شیرگیری کره نیازهای خوراکی مادیان به چند دوره کلیدی تقسیم می ­شود که عبارتند از: آبستنی، ابتدای بارداری، میانه بارداری و سه ماهه انتهایی بارداری، ابتدا و انتهای شیردهی و از شیرگیری. نیازهای تغذیه ­ای مادیان در این دوره ­ها متفاوت بوده و برای دستیابی به بهترین نتیجه بایستی برنامه­ های تغذیه ­ای  بر اساس نوع خوراک مادیان آبستن و شیرده، میزان خوراک مصرفی، نوع و میزان علوفه مصرفی تنظیم گردد.

مرحله ابتدای آبستنی:

مادیان­ های غیرشیرده در ۴ ماه ابتدای آبستنی احتیاجات خوراکی بالایی ندارند. علوفه با کیفیت بالا می­ تواند نیازهای انرژی و پروتئینی مادیان را در سه ماهه اول آبستنی برطرف کند.

میانه آبستنی:

در این مرحله اگرچه علوفه با کیفیت می­ تواند برای مادیان­ های آبستن کافی باشد، با اینحال ممکن است کمبودهایی در برخی ویتامین­ ها و مواد معدنی کلیدی رخ دهد. از این رو افزودن کنسانتره یا مکمل­ های معدنی و ویتامینه که رشد کره را تقویت می­ کند توسط متخصصین پیشنهاد می­ شود.

مرحله انتهای آبستنی:

در سه ماهه انتهایی آبستنی، نیاز انرژی مادیان به شکل محسوس و معنی ­داری افزایش می­ یابد چرا که جنین ۶۰ درصد رشد خود را در سه ماهه انتهای آبستنی طی می ­کند، که تقریبا برابر با حدود ۰.۵ کیلوگرم افزایش وزن روزانه می ­باشد. با توجه به روند رشد کره، نیازهای خوراکی مادیان به خصوص انرژی، پروتئین، کلسیم، فسفر و ویتامین A به شکل اساسی افزایش می­ یابد.

همچنین نیاز مادیان به مواد معدنی کم نیاز (آهن، روی، مس و منگنز) نیز طی این دوره افزایش می ­یابد. از آنجایی ­که شیر مادیان از نظر این عناصر معدنی ضعیف است در نتیجه این مواد در سه ماهه انتهایی در کبد کره اسب ذخیره می­شود تا در رشد سریع کره پس از زایمان وقفه ­ای ایجاد نشود. در صورتی که کبد به اندازه کافی ذخیره مواد معدنی نداشته باشد، کره جوان مستعد مشکلاتی در رشد استخوان­ ها می­ گردد. تحقیقات نشان داده است که تامین همین مواد معدنی پس از زایمان نمی­ تواند این مشکل را حل کند.

کاهش امتیاز بدنی طی سه ماهه انتهایی آبستنی تاثیری بر وزن تولد کره نمی ­گذارد مگر اینکه کاهش وزن مادیان بسیار چشمگیر باشد. از دست دادن ذخیره بدنی مادیان همچنین باعث کاهش میزان آغوز و شیر مادیان شده که همین موضوع در کاهش رشد و ضعف سیستم ایمنی کره تاثیرگذار است.

ذخیره پروتئینی مادیان بر روی وزن تولد کره تاثیر زیادی دارد و همچنین کاهش پروتئین  طی سه ماهه انتهایی سبب می ­شود قدرت جذب آنتی ­بادی ­های ضروری از آغوز توسط کره تا ۵۰ درصد کاهش یابد.

از آنجایی­ که با رشد و افزایش اندازه بدن کره در ماه­ های انتهایی ظرفیت دستگاه گوارش کاهش می ­یابد، مصرف علوفه کاهش یافته و در نتیجه پروتئین و کلسیم مورد نیاز بایستی با مصرف بیشتر منابع کنسانتره ­ای با کیفیت که حجم کمتری اشغال می ­کنند تامین گردد.

مادیان شیرده:

اولین مرحله شیردهی استرس فیزیولوژیک اساسی به مادیان وارد می ­کند و در این مرحله نیازهای خوراکی مادیان  با احتیاجات غذاییاسب­ های کورسی برابری می­ کند. در این مرحله مادیان باید دوره ریکاوری استرس زایمان و تولید شیر را طی کرده و برای آبستنی بعدی آماده گردد. در صورتی که خوراک مصرفی نیازهای مادیان از قبیل پروتئین، انرژی، کلسیم و فسفر را تامین نکند، تولید شیر با استفاده از منابع بدنی انجام شده و با مصرف انرژی، اسیدهای آمینه و مواد معدنی کاهش وزن و امتیاز بدنی رخ می­ دهد. در صورتی که این کمبودها ادامه پیدا کند تولید شیر و بازده آبستنی مجدد کاهش خواهد یافت.

خوراک مادیان آبستن و شیرده Equine Biotic  خوراکی کاملا بالانس شده است که در دوران شیردهی و آبستنی کلیه نیازهای خوراکی مادیان در تمامی دوران آبستنی و شیرواری تامین می­ کند. در تهیه این خوراک از غلاتی نظیر جو  ذرت (فلیک) با بالاترین قابلیت هضم و جذب انرژی، فول فت سویای رست شده (Roasted Fullfat Soy) به عنوان منبع غنی از پروتئین و انرژی استفاده شده است.  همچنین در این خوراک کلیه اسیدهای آمینه، ویتامین ­ها و مواد معدنی مورد نیاز مادیان و کره به بهترین نحو تامین شده است. علاوه بر این در این خوراک وکلیه خوراک ­های Equine Biotic از توکسین بایندر، پروبیوتیک و اسیدهای چرب ضروری گیاهی استفاده می ­گردد.

آنالیز خوراک مادیان آبستن و شیرده:
  Pregnancy

And

Lactating

Energy(kcal/kg) ۳۱۰۰
Protein(%) ۱۵
Fat(%) ۵.۰
Fiber(%) ۹.۰
Ca(%) ۱.۲
P(%) ۰.۶۲
K(g/kg) ۱۳
Mg(g/kg) ۶ .۰
Co(mg/kg) ۰.۶
Cu(mg/kg) ۱۴۰
I(mg/kg) ۱.۰
Fe(mg/kg) ۲۰۰
Mn(mg/kg) ۱۵۰
Zn (mg/kg) ۳۰۰
Vitamin A (IU/kg) ۱۰۰۰۰
Vitamin D۳(IU/kg) ۲۴۰۰
Vitamin E(IU/kg) ۳۰۰
Thiamin (mg/kg) ۲۵
Riboflavin(mg/kg) ۶.۰
Folic acid (mg/kg) ۵.۰
Niacin(mg/kg) ۳۰
Lysine(%) ۱.۵
Choline(g/kg) ۱.۴
Biotin(mg/kg) ۳۰

 

مواد تشکیل دهنده خوراک مادیان آبستن و شیرده:

جو پرک (بخارپز)، ذرت فلیک (بخارپز)، گندم، فول فت سویای رست شده، تخم گل آفتابگردان، کنجاله سویا، تفاله چغندر، سبوس گندم، سبوس برنج، بذرکتان، ملاس، مکمل معدنی و ویتامینه، آنتی اکسیدان، پروبیوتیک، روغن سویا، اسانس گیاهی، سدیم کلراید، کربنات کلسیم، دی کلسیم فسفات، سدیم بیکربنات.

 

برای سفارش وتوضیحات بیشترتماس بگیرید.

09126019142

مشاهده: 956 | نظر: 7 | امتیاز: 5 در 1 رای

کلمات کلیدی: اسب, پرشی, سیلمی, مسابقه, ترکمن, عرب, اسب عرب, اسب پرشی, آذرتجارت, مکمل, خوراک اسب, مکمل اسب, اسب حامله, اسب آبستن, اسب شیرده, اسب کره دار,

 

نظرات کاربران

نظر پنهان می باشد ، منتظر تایید نمایش نظر توسط مدیریت

نظر پنهان می باشد ، منتظر تایید نمایش نظر توسط مدیریت

نظر پنهان می باشد ، منتظر تایید نمایش نظر توسط مدیریت

نظر پنهان می باشد ، منتظر تایید نمایش نظر توسط مدیریت

نظر پنهان می باشد ، منتظر تایید نمایش نظر توسط مدیریت

نظر پنهان می باشد ، منتظر تایید نمایش نظر توسط مدیریت

نظر پنهان می باشد ، منتظر تایید نمایش نظر توسط مدیریت

نام (اجباری - برای نمایش نام کاربری و تصویر شما ، در سایت عضو شوید)

ایمیل (اجباری ، نمایش داده نخواهد شد)

کپچا - ورود کد امنیتی

 

 

مطالب مشابه

خبرنامه

ایمیل:

گروه خبری

زنبورعسل

گاوهای گوشتی وشیری

انواع اسب

انواع بزو گوسفند

|

از ایمیل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد.

گاوداری

آمار سایت

تعداد اعضا: 16

تعداد مطالب: 31

تعداد نظرات: 147

آنلاین: 1 (0 عضو - 1 مهمان)

بازدید: 24827 (افراد 12512)

کلیه حقوق مادی و معنوی وطراحی ظاهری این سایت متعلق به آذرتجارت است و استفاده از مطالب با ذکر منبع ودرج لینک به azartejarat.com بلامانع است.

     پشتیبانی :09126019142

Copyright © 2021 , AzarTejarat.Com All rights reserved.

instagram  telegram  email  RSS